تابلو برق هوشمند BMS

طراحی و ساخت تابلو برق هوشمند BMS

BMS مخفف عبارت Building management system و به معنی مدیریت هوشمند ساختمان میباشد.

قطعات هوشمند یا همان ماژولهای BMS به مجموعه ای از نرم افزارها و سخت افزارها گفته میشود که عملیات مدیریت هوشمندسازی ساختمان بر عهده این قطعات میباشد.

تابلو برق هوشمند

این قطعات BMS توسط شرکت های متعدد و معتبر با برندهای مشهور در نقاط مختلف دنیا تولید و عرضه بازار میشود.

تابلو برق هوشمند

ماژولهای هوشمند ساختمان انواع مختلفی دارند و برای مدیریت یک ساختمان با توجه به نوع طراحی، از آنها استفاده میشود. و مختصر به ذکر نام برخی از آنها میپردازیم:

 پردازنده مرکزی (پنل مرکزی): هماهنگی تجهیزات به کار رفته در خانه هوشمند.

سنسورها: دریافت و انتقال اطلاعات از طریق ماژولهای مربوطه به پردازنده مرکزی. که این سنسورها انواع مختلفی دارند که با توجه به ماهیت پروژه و نوع کاربری ساختمان از آنها در طراحی و اجرا استفاده میشود.

پنل دیواری (پنل مدیریتی): جهت کنترل، مدیریت و برنامه ریزی تجهیزات به کار رفته در خانه هوشمند. این پنل ها مثل سایر قطعات هوشمند دارای تنوع بالایی هستند ولی عموما از پنلهای لمسی در پروژه ها استفاده میشود.

رله های هوشمند: از متداولترین قطعات هوشمند میباشد. برای قطع و وصل کردن تجهیزات هوشمند به کار رفته در ساختمان از رله های هوشمند استفاده میشود. برای مثال: قطع و وصل کردن سیستم روشنایی هوشمند ، شیرهای برقی (سیستم آبیاری هوشمند و ...) ، پرده برقی ، سیستم سرمایش هوشمند ، سیستم گرمایش هوشمند و غیره از این رله ها در طراحی و اجرا استفاده می کنند.

تابلو برق هوشمند

جهت ارتباط بین سیستم هوشمند از پروتکل استفاده میشود که عمده ترین و پرکاربردترین آن پروتکل KNX میباشد.

یکی از دلایل پرطرفدار بودن پروتکل KNX امکان برقراری ارتباط بین محصولات تولیدی تجاری مختلف تجهیزات خانه هوشمند با یکدیگر است.

و ویژگی دیگر پروتکل KNX استفاده از کابل شیلددار برای برقراری ارتباط بین تجهیزات هوشمند است که این امر باعث کمتر شدن نویز در سیستم میشود.

تابلو برق هوشمند

برای اجرا و نصب قطعات سیستم هوشمند ساختمان ( خانه هوشمند ) نیاز به تابلو برق هوشمند داریم. تابلو برق هوشمند مانند سایر تابلوهای برق با توجه به طراحی تجهیزات و جانمایی قطعات تولید میشود. گروه مهندسی رعـد کـنترل قـدرت با توجه به نیاز پروژه تابلو برق هوشمند را طراحی و تولید میکند. حال اگر در پروژه ای طرحی تابلو برق هوشمند انجام شده باشد، این مجموعه مدارک را دریافت و پس از مطالعه و بررسی مدارک توسط واحد فنی و مهندسی، اقدام به استعلام قیمت تابلو برق هوشمند کرده و سپس روند تولید را آغاز مینماید.

تابلو برق هوشمند

 گروه مهندسی رعـد کـنترل قـدرت با همکاری شرکت های ارائه دهنده تجهیزات هوشمند ساختمان در ایران، با طراحی و تولید تابلو برق هوشمند طبق سفارش کارفرما امکان نصب اینگونه قطعات را فراهم میکند، و این اطمینان را ایجاد کرده ایم که پرتوان برای هرچه بهتر کردن سرعت پروژه ها و کیفیت برتر تلاش روزافزون داریم.

تابلو برق هوشمند

جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :